Skip to content

Kategoria B

Jeśli masz 18 lat lub jesteś trzy miesiące przed swoimi 18 urodzinami, możesz zapisać się na kurs prawa jazdy B.  Kategoria B prawa jazdy  uprawnia Cię do kierowania samochodem osobowym, dostawczym oraz lekką ciężarówką o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. 

Takimi autami można także holować przyczepę lekką, czyli o masie nieprzekraczającej 750 kg, lub cięższą, pod warunkiem, że masa zestawu samochód oraz przyczepa nie przekracza 3,5 tony, a masa przyczepy nie przekracza masy pojazdu. Zestaw może ważyć do 4250 kg pod warunkiem zdania dodatkowej części egzaminu praktycznego na prawo jazdy co zostaje potwierdzone stosowną adnotacją w dokumencie.

Jedynym rodzajem pojazdu do 3,5 tony, którym nie można kierować z prawem jazdy kategorii B jest lekki autobus. Ponadto, kategoria B uprawnia do kierowania traktorem i pojazdem wolnobieżnym. 

Prawo jazdy kat. B uprawnia również do kierowania jednośladem o pojemności do 50 cm³ lub do pojemności 125 cm³, ale pod warunkiem, że moc nie przekracza 11 kW, a kierujący ma uprawnienia od minimum 3 lat.

Gepard-Ikona_Osobowe_Black-yellow
Gepard-Ikona_Osobowe_Black-yellow

Zajęcia teoretyczne

30 godzin

Zajęcia praktyczne

30 godzin

CENA – Standard

3 200 PLN 

 

CENA – Ekspress 

3 500 PLN 

 

Zapisz się online!

W prosty sposób wypełnij formularz, my skontaktujemy się z tobą aby omówić szczegóły.

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń na numer podany na stronie lub napisz email, na pewno się dogadamy

Sprawdź nasz cennik!

Bądź na bieżąco i sprawdź nasz cennik, znajdziesz tam też aktualne promocje

Śledź nas na FB

Odwidź na profil na Facebooku i dowiedz się o nowościach i aktualnych promocjach

Uprawnienia

Prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania:

  • pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,
  • zespołem pojazdów złożonym z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t oraz z przyczepy lekkiej,
  • zespołem pojazdów złożonym z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4250 kg
  • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kat. AM
  • ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy lekkiej
  • motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg – pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat
  • kurs na B upoważnia również do kierowania motocyklem trójkołowym – pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat

Wymagania

Wymagany minimalny wiek do kierowania pojazdami kat. B wynosi:

  • 18 lat
  • kurs nauki jazdy można rozpocząć trzy miesiące przed ukończeniem 18 roku życia

Informacje oraz dokumenty do pobrania

Jak zacząć?

Kurs można rozpocząć po przedstawieniu w ośrodki profilu PKK. Uzyskujemy go w wydziale komunikacji po przedstawieniu badań lekarskich i zdjęcia. Profil wydawany jest bezpłatnie. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda rodzica.

Wszystkie wymienione kursy można realizować bez teorii, pod warunkiem zdania wcześniej egzaminu teoretycznego w ośrodku WORD.

Koszt badań lekarskich 200 zł, Badania można wykonać u nas na miejscu w ustalonych terminach.

Więcej informacji

Jesteś zainteresowany kursem prawa jazdy kategorii B w najlepszej szkole jazdy w Opolu? Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.