Skip to content

Kategoria C i C+E

Kurs łączony

Warunkiem uzyskania prawa jazdy kategorii C oraz C+E jest osiągnięcie 21 lat. 

Dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną określoną w przepisach rozdziału 7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, minimalny wiek do kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii C wynosi 18 lat. Do tego musisz posiadać prawo jazdy kat. B. 

Pamiętaj, że musisz uzyskać orzeczenie lekarskie. Udaj się do pracowni psychologicznej dla kandydatów na kierowców i kierowców, która po przeprowadzeniu badania, wyda orzeczenie o braku przeciwwskazań psychologicznych do prowadzenia pojazdów.

Gepard-Ikona_Ciezarowe_Black-yellow
Gepard-Ikona_Ciezarowe_Black-yellow

Zajęcia teoretyczne

20 godzin

Zajęcia praktyczne C

20 godzin

Zajęcia praktyczne C+E

25 godzin

CENA

7 300 PLN

Uprawnienia

Prawo jazdy kategorii C+E (kurs łączony) uprawnia do kierowania:

  • pojazdami określonymi w prawie jazdy kat. C łącznie z przyczepą (przyczepami)
  • zespołem pojazdów określonych w prawie jazdy kat. B+E
  • ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdu wolnobieżnego z przyczepą (przyczepami)

Wymagania

  • prawo jazdy kat. B

Jak zacząć?

Kurs można rozpocząć po przedstawieniu w ośrodki profilu PKK. Uzyskujemy go w wydziale komunikacji po przedstawieniu badań lekarskich i psychologicznych oraz zdjęcia. Profil wydawany jest bezpłatnie. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda rodzica.

Wszystkie wymienione kursy można realizować bez teorii, pod warunkiem zdania wcześniej egzaminu teoretycznego w ośrodku WORD.

Koszt badań lekarskich 200 zł, koszt badań psychologicznych 150 zł. Badania można wykonać u nas na miejscu w ustalonych terminach.

Więcej informacji

Jesteś zainteresowany kursem prawa jazdy kategorii A w najlepszej szkole jazdy w Opolu? Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.