Skip to content

Kategoria C+E

Warunkiem uzyskania prawa jazdy kategorii C+E jest osiągnięcie 21 lat. 

Dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną określoną w przepisach rozdziału 7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, minimalny wiek do kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii C wynosi 18 lat. Do tego musisz posiadać prawo jazdy kat. C. Pamiętaj, że musisz uzyskać orzeczenie lekarskie. Udaj się do pracowni psychologicznej dla kandydatów na kierowców i kierowców, która po przeprowadzeniu badania, wyda orzeczenie o braku przeciwwskazań psychologicznych do prowadzenia pojazdów.

Gepard-Ikona_Ciezarowe_Black-yellow
Gepard-Ikona_Ciezarowe_Black-yellow

Zajęcia praktyczne

25 godzin

Zajęcia teoretyczne

1 godz (Pierwsza pomoc)

CENA

3 900 PLN

Uprawnienia

Prawo jazdy kategorii C+E uprawnia do kierowania:

  • pojazdami określonymi w prawie jazdy kat. C łącznie z przyczepą (przyczepami)
  • zespołem pojazdów określonych w prawie jazdy kat. B+E
  • kurs dla kierowców CE pozwala również na kierowanie ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami)

Wymagania

  • zdany egzamin państwowy na kat. C

  • wymagany minimalny wiek do uczestnictwa w kursie prawa jazdy kat. C+E i  kierowania pojazdami wynosi 21 lat

  • dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną, minimalny wiek wynosi odpowiednio 18 lat

Jak zacząć?

Kurs można rozpocząć po przedstawieniu w ośrodki profilu PKK. Uzyskujemy go w wydziale komunikacji po przedstawieniu badań lekarskich i psychologicznych oraz zdjęcia. Profil wydawany jest bezpłatnie. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda rodzica.

Wszystkie wymienione kursy można realizować bez teorii, pod warunkiem zdania wcześniej egzaminu teoretycznego w ośrodku WORD.

Koszt badań lekarskich 200 zł, koszt badań psychologicznych 150 zł. Badania można wykonać u nas na miejscu w ustalonych terminach.

Więcej informacji

Jesteś zainteresowany kursem prawa jazdy kategorii A w najlepszej szkole jazdy w Opolu? Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.